Ефералган таблетки шипучі 500 мг стрип №16
Доступні варіанти
Основні властивості
Характеристики
Торгова назва | Ефералган |
Діюча речовина | Парацетамол |
Дозування | 500 мг |
Дорослим | Можна |
Спосіб застосування | Всередину, тверді |
Дітям | З 3-х років |
Кількість в упаковці | 16 шт |
Вагітним | З урахуванням співвідношення користь / ризик |
Годуючим | Можна |
Алергікам | Можна |
Виробник | Дельта Медікел Промоушнз |
Діабетикам | З обережністю |
Країна виробництва | Франція |
Водіям | Можна |
Форма | Шипучі таблетки |
Первинна упаковка | блістер |
Умови відпуску | Без рецепта |
Код ATC | N02 АНАЛЬГЕТИКИ N02B E Аніліди N02B E01 Парацетамол |
Опис
Таблетки шипучі «Еффералган» застосовуються для симптоматичного лікування захворювань, що супроводжуються болем слабкої та помірної інтенсивності та / або підвищенням температури тіла (інфекційно-запальні захворювання, головний біль, зубний біль, біль у м'язах, хворобливі менструації).
Склад
Діюча речовина - парацетамол (одна таблетка шипуча містить парацетамолу 500 мг).
Допоміжні речовини: лимонна кислота безводна, натрію карбонат безводний, натрію гідрокарбонат, сорбіт (Е 420), сахарин натрію, натрію докузат, повідон, натрію бензоат (Е 211).
Протипоказання
підвищена чутливість до парацетамолу або до інших компонентів препарату; тяжкі порушення функції печінки та / або нирок, вроджена гіпербілірубінемія, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворювання крові, синдром Жильбера, виражена анемія, лейкопенія; непереносимість фруктози (оскільки препарат містить сорбіт); алкоголізм.Спосіб застосування
Препарат призначати дорослим і дітям з масою тіла більше 15 кг (у віці від 3-х років). Дітям з масою тіла менше 15 кг призначати інші лікарські форми парацетамолу. У дітей доза парацетамолу визначається масою тіла, якщо маса тіла невідома, то до початку лікування дитини необхідно зважити. Добова доза парацетамолу не повинна перевищувати 60 мг/кг / добу, яку необхідно порівну розділити на 4 або 6 прийомів (15 мг/кг через 4 години або 10 мг/кг через 6 годин).
Рекомендоване дозування:
дітям з масою тіла від 15-ти до 21-го кг (зазвичай від 3-х до 6-ти років) - по ½ таблетки, при необхідності прийоми повторювати з інтервалом в 6 годин, але не більше 2-х таблеток на добу; дітям з масою тіла від 21-го до 25-ти кг (зазвичай від 6-ти до 10-ти років) - по ½ таблетки, при необхідності прийоми повторювати з інтервалом в 4 години, але не більше 3-х таблеток на добу; дітям з масою тіла від 26-ти до 40-ка кг (зазвичай від 8-ми до 13-ти років) - по одній таблетці, при необхідності прийоми повторювати з інтервалом в 4 години, але не більше 4-х таблеток на добу; дітям з масою тіла від 41-го до 50-ти кг (зазвичай від 12-ти до 15-ти років) - по одній таблетці, при необхідності прийоми повторювати з інтервалом в 4 години, але не більше 6-ти таблеток на добу; дорослим і дітям з масою тіла більше 50-ти кг (після 15-ти років) - по 1-2 таблетки в один прийом, при необхідності прийоми можна повторити через 4 години, середня добова доза становить 3 г парацетамолу на добу (6 таблеток) , однак при сильних болях можна приймати максимальну добову дозу - 4 г парацетамолу (8 таблеток) з інтервалом між прийомами не менше 4-х годин.Курс лікування - не більше 3-х днів.
Особливості застосування
Вагітні
Призначення препарату в період вагітності та годування груддю можливе лише в разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду або дитини.
Парацетамол проникає в грудне молоко, але в клінічно незначущих кількостях. Доступні опубліковані дані не містять протипоказань щодо годування грудьми.
Діти
Не застосовувати дітям до 3-х років.
Водії
Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Передозування
Існує ризик серйозного отруєння в осіб похилого віку, у дітей молодшого віку, у пацієнтів з ураженнями печінки, при хронічному алкоголізмі, у пацієнтів з хронічним недоїданням.
Для запобігання передозування не слід застосовувати разом з таблетками «Еффералган» інші препарати, що містять парацетамол.
При одноразовому прийомі в дозі 10 г для дорослого і 150 мг/кг маси тіла може спровокувати гепатоцеллюлярную недостатність, порушення метаболізму глюкози, метаболічний ацидоз, крововиливи, гіпоглікемію, енцефалопатію, кому та летальний результат.
Побічні ефекти
Дуже рідко:
алергічні реакції: анафілаксія, шкірний свербіж, висип на шкірі та слизових оболонках (зазвичай генералізований висип, шкірний висип, кропив'янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (у тому числі синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла); з боку травної системи: нудота, біль в епігастрії, підвищення активності печінкових ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці, порушення функції печінки; з боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми; з боку органів кровотворення: анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія, нейтропенія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, болі в серці), гемолітична анемія, синці або кровотечі; з боку дихальної системи: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти та інших НПЗЗ.Іноді можливе нездужання і зниження артеріального тиску, ниркова колька.
Умови зберігання
Зберігати при температурі не вище 30 °C, в недоступному для дітей місці.
Термін придатності - 3 роки.

Зверніть увагу