star_on

Для лікування ДИТЯЧА КОЛЬКА:

Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування

ДИТЯЧА КОЛЬКА

Втомилися від неприємних симптомів?

Дитяча колька

Кишкова колька у новонароджених–це поширений синдром у дітей у віці від декількох тижнів до чотирьох місяців. Виникає на тлі незрілості травної системи, при цьому дитина відчуває біль, здуття живота. Під час нападу кольки дитина починає плакати, нервувати, притискати ніжки в область живота.

Вважається що кишкові кольки виникають у 20-60% немовлят. У більшості випадків дитячі кольки проходять самі у віці старше 4 місяців.

Причини появи дитячої кольки

Причини появи кишкової кольки у немовлят: порушення моторики кишківника, підвищене газоутворення. З'являтися вони можуть на тлі незрілості травної системи малюка. Можливо, система ще до кінця не врегульована, є дисбаланс травних ферментів, до кінця не сформований мікробіом. Також колька може з'являтися при лактазної недостатності. При цьому жири і вуглеводи не можуть до кінця розщеплюватися і засвоюватися, що призводить до підвищеного газоутворення та болю в кишківнику.

Якщо порушена техніка годування і жінка неправильно прикладає малюка до грудей, це може привести до підвищеного заковтування повітря. Коли дитина смокче порожню соску, вона теж може заковтувати багато повітря, що і призводить до появи кишкової кольки.

Також до дитячої кольки схильні діти, які під час пологів або у внутрішньоутробному періоді відчували гіпоксію. Ще одна причина– харчові алергії.

Крім того, дитячі кольки можуть бути спровоковані тим, що мати неправильно харчується або дитину перегодовують.

Симптоми дитячої кольки

Приступ кольки може тривати близько трьох годин. При цьому дитина плаче, занадто активно рухає ніжками, намагається підтягнути ніжки до живота. Часто помітно відчутне здуття живота, напруження передньої стінки живота.

Після того як гази відходять або відбувається спорожнення кишківника, напад проходить, і дитина відчуває полегшення.

Коли у малюка немає кольки, він відчуває себе добре, йому не боляче, якщо мацати живіт, він нормально їсть і добре набирає вагу.

Діагностика кишкової кольки у дітей

Педіатр може діагностувати дитячу кольку за характерними ознаками. Однак в деяких випадках також додатково можуть призначатися обстеження: аналізи крові, сечі і калу, аналізи, які дозволять виявити дисбактеріоз, УЗД черевної порожнини.

Важливо провести диференціальну діагностику з іншими кишковими патологіями, наприклад, хворобою Крона або кишкової непрохідності.

Лікування дитячої кольки

Кишкова колька призводить до плачу та підвищеної нервозності дитини, що негативно позначається на стані батьків. Тому цей стан можна вважати одним з найбільш частих приводів звернення до педіатра з немовлятами. Однак, як правило, лікарі не призначають відразу ж лікарські препарати, а дають ряд рекомендацій, які повинні допомогти зменшити газоутворення та здуття живота і полегшити стан дитини.

Важливо звернути увагу на режим харчування немовляти, на техніку годування. Матері рекомендується скорегувати свій раціон, виключити ряд продуктів, які можуть провокувати появу кольки (коров'яче молоко, занадто жирні страви, квашення, бобові, деякі овочі і фрукти).

Перед тим як починати годування, педіатри радять покласти дитину на 5 хвилин на живіт, а потім робити легкий масаж живота, погладжуючи його за годинниковою стрілкою. Після годування краще потримати дитину 5-10 хвилин у вертикальному положенні, щоб він відригнув повітря. Якщо є підозра, що у дитини харчова алергія або лактозна недостатність - дитину переводять на спеціальні суміші.

Однак при сильних кольках можуть призначатися і медикаментозні препарати. Можуть застосовуватися фітопрепарати, які зменшують утворення газів, спазмолітики, сорбенти. Але призначати ліки обов'язково повинен педіатр.