Астраце порошок для орального розчину 200 мг саше 3 г №10
Основні властивості
Характеристики
Торгова назва | Астраце |
Діюча речовина | Ацетилцистеїн |
Серія/Лінійка | Для дітей |
Дозування | 200 мг |
Дорослим | Можна |
Спосіб застосування | Всередину, рідкі |
Дітям | З 2-х років |
Кількість в упаковці | 10 саше |
Вагітним | Не можна |
Годуючим | Не можна |
Алергікам | З обережністю |
Виробник | Астрафарм ТОВ |
Діабетикам | З обережністю |
Країна виробництва | Україна |
Водіям | Можна |
Форма | Порошки та гранули |
Первинна упаковка | пакет |
Умови відпуску | Без рецепта |
Код ATC | R05C B Муколітичні засоби R05C B01 Ацетилцистеїн |
Опис
Порошок для орального розчину АстраЦе показаний для лікування гострих і хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що потребують зменшення в'язкості мокротиння, покращання її відходження і відхаркування. \
Склад
Діюча речовина: acetylcysteine;
1 саше містить ацетилцистеїну в перерахунку на 100% речовину 200 мг;
Допоміжні речовини: кислота аскорбінова, сахарин, сахароза, ароматизатор «Апельсин».
Протипоказання
Підвищена чутливість до ацетилцистеїну або до інших компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча, важке загострення бронхіальної астми.
Спосіб застосування
Дорослим і дітям з 14 років призначати по 400-600 мг ацетилцистеїну на добу, розподілені на 1-3 прийоми.
Дітям з 6 до 14 років призначати по 400-600 мг на добу, розподілені на 2-3 прийоми.
Дітям з 2 до 6 років призначати по 200-400 мг на добу, розподілені на 2 прийоми.
Препарат рекомендується приймати після їди. Вміст пакетика розчинити в ½ склянки води, соку або холодного чаю. Після приготування розчину його треба випити якнайшвидше.
В окремих випадках у зв'язку з наявністю у складі препарату стабілізатора - аскорбінової кислоти - приготований розчин можна залишити приблизно на 2 години до моменту його застосування. Додаткове вживання рідини посилює муколітичний ефект препарату.
Термін лікування хронічних захворювань визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання. При гострих неускладнених захворюваннях ацетилцистеин застосовувати 4-5 днів.
Особливості застосування
Вагітні
У період вагітності або годування груддю застосування ацетилцистеїну можливе тільки в разі, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду або дитини.
Діти
Препарат застосовувати дітям з 2 років.
Водії
Не впливає.
Передозування
Немає достатніх даних про випадки передозування при пероральному застосуванні ацетилцистеїну.
Добровольці приймали 11,6 г ацетилцистеїну на добу протягом 3 місяців без виникнення будь-яких серйозних побічних ефектів. Пероральні дози до 500 мг ацетилцистеїну на 1 кг маси тіла на добу переносилися без єдиних симптомів інтоксикації.
Симптоми: нудота, блювання, діарея. У дітей існує ризик гіперсекреції.
Лікування: терапія симптоматична.
Побічні ефекти
З боку серцево-судинної системи: нечасто - тахікардія, артеріальна гіпотензія.
З боку нервової системи: нечасто - головний біль.
З боку шкіри: нечасто - алергічні реакції (свербіж, кропив'янка, висип, екзема, висип, ангіоневротичний набряк).
З боку органів слуху: нечасто - дзвін у вухах.
З боку дихальної системи: рідко - диспное, бронхоспазм (переважно у пацієнтів з гіперреактивністю бронхіальної системи, що асоціюється з бронхіальною астмою), ринорея.
Шлунково-кишковий тракт: нечасто - печія, диспепсія, стоматит, абдомінальний біль, нудота, блювота, діарея, неприємний запах з рота.
Загальні розлади: нечасто - лихоманка.
Взаємодія
Дослідження взаємодії проводили тільки за участю дорослих.
Застосування разом з ацетилцистеином протикашльових засобів може посилити застій мокротиння через зменшення кашльового рефлексу.
При одночасному застосуванні з такими антибіотиками як тетрациклін (за винятком доксицикліну), ампіцилін, амфотерицин В, цефалоспорини, аміноглікозиди можливо їх взаємодія з тіоловою групою ацетилцистеїну, що призводить до зниження активності обох препаратів. Тому інтервал між застосуванням цих препаратів повинен становити не менше 2 годин. Це не стосується цефіксиму і лоракарбефа.
Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну.
Не рекомендується розчиняти ацетилцистеин в одній склянці води з іншими препаратами.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25ºС.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Термін придатності - 3 роки.

Зверніть увагу
Поширені запитання
Яка ціна на Астраце порошок для орального розчину 200 мг саше 3 г №10?
У чому особливості товару Астраце порошок для орального розчину 200 мг саше 3 г №10?
Яка діюча речовина Астраце порошок для орального розчину 200 мг саше 3 г №10?
Які відгуки у товару Астраце порошок для орального розчину 200 мг саше 3 г №10?
Астраце – фармакологічні властивості
Препарат АстраЦе відноситься до засобів, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях, муколітичних засобів.
АстраЦе - муколітичний відхаркувальний засіб, який застосовується для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу. Ацетилцистеїн є похідним амінокислоти цистеїну. Муколітичний ефект препарату має хімічну природу. За рахунок вільної сульфгідрильної групи ацетилцистеїн розриває дисульфідні зв'язки кислих мукополісахаридів, що призводить до деполімеризації мукопротеїдів мокротиння та до зменшення в'язкості слизу та сприяє відхаркуванню та відходженню бронхіального секрету. Препарат зберігає активність за наявності гнійного мокротиння.
Ацетилцистеїн має також антиоксидантні пневмопротекторні властивості, обумовлені зв'язуванням його сульфгідрильними групами хімічних радикалів і, таким чином, їх знешкодженням. Крім того, препарат сприяє підвищенню синтезу глутатіону - важливого фактора внутрішньоклітинного захисту не тільки від окисних токсинів екзогенного та ендогенного походження, а й від деяких цитотоксичних речовин. Ця особливість ацетилцистеїну дозволяє ефективно застосовувати останній при передозуванні парацетамолу.
Щоб АстраЦе купити в онлайн аптеці АНЦ, не обов'язково мати рецепт і записуватися для цього на прийом у лікаря. Засіб відпускається вільно, тому його можна придбати в інтернеті. В цьому випадку можна буде оформити замовлення та купити його за найбільш доступною ціною.
Склад та форми випуску
АстраЦе порошок для орального розчину 200 мг/пак по 3 г випускається в саші та картонній упаковці № 10.
Діюча речовина: acetylcysteine. 1 саше містить ацетилцистеїну у перерахуванні на 100% речовину 200 мг.
Допоміжні речовини:
- кислота аскорбінова;
- сахарин;
- цукроза;
- ароматизатор "Апельсин".
Основні фізико-хімічні властивості: гомогенний кристалічний порошок білого або майже білого кольору без агломерації частинок зі специфічним запахом.
Показання до застосування
Згідно з інструкцією, АстраЦе призначений для лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що вимагають зменшення в'язкості мокротиння, поліпшення її відходження та відхаркування
Спосіб застосування та дози:
Дорослим та дітям з 14 років призначати по 400–600 мг ацетилцистеїну на добу, розподілені на 1–3 прийоми.
Дітям з 6 до 14 років призначати по 400-600 мг на добу, розподілені на 2-3 прийоми.
Дітям з 2 до 6 років призначати по 200-400 мг на добу, розподілені на 2 прийоми.
Препарат рекомендується приймати після їди. Вміст пакетика розчинити у склянці води, соку або холодного чаю. Після приготування розчину його треба випити якнайшвидше.
Протипоказання
Засіб АстраЦе протипоказано приймати у таких випадках:
- Підвищена чутливість до ацетилцистеїну або інших компонентів препарату.
- Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча, тяжке загострення бронхіальної астми.
Особливості застосування
АстраЦе не призначають дітям віком до 2 років, вагітним і годуючим грудьми.
Побічні ефекти
Ліки АстраЦе може стати причиною наступних побічних реакцій:
- Серцево-судинна система: нечасто – тахікардія, артеріальна гіпотензія.
- З боку нервової системи: нечасто – біль голови.
- З боку шкіри: нечасто – алергічні реакції (свербіж, кропив'янка, екзантема, екзема, висипання, ангіоневротичний набряк).
- З боку органів слуху: нечасто – дзвін у вухах.
- З боку дихальної системи: рідко – диспное, бронхоспазм (переважно у пацієнтів із гіперреактивністю бронхіальної системи, що асоціюється з бронхіальною астмою), ринорея.
- З боку шлунково-кишкового тракту: нечасто – печія, диспепсія, стоматит, абдомінальний біль, нудота, блювання, діарея, неприємний запах з рота.
- Загальні розлади: нечасто – лихоманка.
Повідомляли про окремі важкі реакції з боку шкіри (синдроми Стівенса-Джонсона і Лайєлла).
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Застосування разом із АстраЦе, ціна якого залежить від виробника, протикашльових засобів може посилити застій мокротиння через зменшення кашльового рефлексу.
При одночасному застосуванні з такими антибіотиками як тетрациклін (за винятком доксицикліну), ампіцилін, амфотерицин В, цефалоспорини, аміноглікозиди можлива їхня взаємодія з тіоловою групою ацетилцистеїну, що призводить до зниження активності обох препаратів. Тому інтервал між застосуванням цих препаратів має становити щонайменше 2 годин. Це не стосується цефіксиму та лоракарбефу.
Активоване вугілля знижує ефективність АстраЦе.
Не рекомендується розчиняти Астраце в одній склянці води з іншими препаратами.
При одночасному прийомі нітрогліцерину та АстраЦе виявлено значну артеріальну гіпотензію та значне розширення скроневої артерії. При необхідності одночасного застосування нітрогліцерину та ацетилцистеїну у пацієнтів слід контролювати артеріальну гіпотензію, яка може мати тяжкий характер, також слід попередити пацієнтів про можливість виникнення головного болю.
Астраце зменшує гепатотоксичну дію парацетамолу.
Відзначається синергізм ацетилцистеїну із бронхолітиками.
Ацетилцистеїн може бути донором цистеїну та підвищувати рівень глутатіону, який сприяє детоксикації вільних радикалів кисню та певних токсичних речовин в організмі.
При контакті з металами або гумою утворюються сульфіди з характерним запахом, тому для розчинення препарату слід використовувати скляний посуд.
АстраЦе може впливати на колориметричне дослідження саліцилатів і визначення кетонових тіл в сечі.
Блок FAQ
АстраЦе від чого?
АстраЦе - муколітичний відхаркувальний засіб, який застосовується для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу.
Використана література
https://compendium.com.ua
https://likicontrol.com.ua
https://mozdocs.kiev.ua
Переваги і Недоліки

Поради фармацевта
Астраце — ціни в Аптеці Низьких Цін
💊 Категорія | Астраце |
💊 Кількість товарів | 1 |
💊 Найменша ціна | 81.27 грн. |
💊 Середня ціна | 92.64 грн. |
💊 Найбільша ціна | 115.43 грн. |