Хелпекс Антиколд DX таблетки по 20 упаковок по 4 таблетки у груповій пачці № 80
Доступні варіанти
Основні властивості
Характеристики
Торгова назва | Хелпекс |
Діюча речовина | Парацетамол, Фенілефрину гідрохлорид, Декстрометорфану гідробромід, Хлорфеніраміну малеат, Кофеїн безводний |
Дорослим | Можна |
Спосіб застосування | Всередину, тверді |
Дітям | З 12-ти років |
Кількість в упаковці | 80 шт |
Вагітним | Не можна |
Годуючим | Не можна |
Алергікам | З обережністю |
Виробник | Мові Хелс |
Діабетикам | Не можна |
Країна виробництва | Угорщина |
Водіям | Не можна |
Форма | Таблетки |
Первинна упаковка | блістер |
Умови відпуску | Без рецепта |
Код ATC | N02 АНАЛЬГЕТИКИ N02B E Аніліди |
Опис
Таблетки «Хелпекс ® Антіколд DX» застосовуються для симптоматичного лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій, грипу (усунення сухого нав'язливого кашлю, зниження підвищеної температури тіла, зменшення нежитю, зняття набряку слизової оболонки носа, усунення ломоти в тілі, усунення головного болю).
Склад
Одна таблетка містить (діючі речовини):
парацетамолу - 500 мг; кофеїну - 30 мг; фенілефрину гідрохлориду - 10 мг; хлорфеніраміну малеату - 2 мг; декстрометорфану гідроброміду - 10 мг.Допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, повідон, тартразин (Е 102), магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят (тип А), діамантовий блакитний (Е 133).
Протипоказання
підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу, інших похідних ксантинів (теофілін, теобромін); декомпенсована серцева недостатність, шлуночкова тахікардія, гострий інфаркт міокарда, порушення серцевої провідності, важка форма ішемічної хвороби серця, тяжка артеріальна гіпертензія, виражений атеросклероз, тромбоз периферичних артерій; феохромоцитома; бронхіальна астма, емфізема, хронічні обструктивні захворювання легень; ризик розвитку дихальної недостатності; стенозуючих виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, пілородуоденальних обструкція; виражені порушення функції печінки та нирок, гострий панкреатит, гепатит; аденома передміхурової залози з утрудненим сечовипусканням, обструкція шийки сечового міхура; захворювання крові (в тому числі виражена анемія, лейкопенія); дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, вроджена гіпербілірубінемія; епілепсія, підвищена збудливість, порушення сну; гіпертиреоз, цукровий діабет, алкоголізм; похилий вік (від 60-ти років); глаукома; одночасне застосування з трициклічними антидепресантами, ß-блокаторами, інгібіторами зворотного захоплення серотоніну; застосування одночасно з інгібіторами МАО і протягом 2-х тижнів після припинення їх застосування.Спосіб застосування
Дорослим і дітям старше 12-ти років призначати по одній таблетці до 4-х разів на добу. Слід дотримуватися інтервалу між прийомами препарату не менше 4-х годин. Тривалість лікування повинна становити не більше 5-ти днів. Максимальний термін застосування без консультації лікаря - 3 дні. Лікарський засіб приймати через 1 годину після їжі, запиваючи великою кількістю води.
Не слід перевищувати рекомендовану дозу.
Особливості застосування
Вагітні
Чи не застосують препарат в період вагітності та годування груддю.
Діти
Лікарський засіб застосовувати для лікування дітей віком від 12-ти років.
Водії
В період лікування слід уникати керування транспортними засобами, роботи з механізмами та інших небезпечних видів діяльності.
Передозування
У пацієнтів з факторами ризику терапевтичні дози парацетамолу можуть викликати симптоми передозування при одночасному застосуванні деяких лікарських засобів і при захворюваннях, підвищують окислювальний стрес і виснажують запаси глутатіону в печінці (тривале голодування, сепсис, цукровий діабет).
При передозуванні парацетамолу в перші 24 години розвиваються симптоми: блідість шкірних покривів, нудота, блювання, анорексія та біль у животі. Можуть спостерігатися психомоторне збудження або пригнічення центральної нервової системи, підвищене потовиділення, запаморочення, порушення сну, сонливість, порушення серцевого ритму, тахікардія, екстрасистолія, тремор, гіперрефлексія, судоми, панкреатит.
Побічні ефекти
З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи свербіж, висипи на шкірі та слизових оболонках (зазвичай генералізований висип (еритематозний, кропив'янка), анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (у тому числі синдром СтівенсаДжонсона), токсичний епідермальний некроліз.
З боку центральної нервової системи: психомоторне збудження і порушення орієнтації, занепокоєність, відчуття страху, тривога, дратівливість, порушення сну, безсоння, сонливість, запаморочення, сплутаність свідомості, галюцинації, депресивні стани, тремор, відчуття поколювання і тяжкості в кінцівках, шум у вухах , головний біль, в окремих випадках - кома, судоми, дискінезія, зміни поведінки, загальна слабкість, посилене потовиділення.
З боку дихальної системи: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до аспірину та інших нестероїдних протизапальних засобів.
З боку органу зору: порушення зору і акомодації, мідріаз, підвищення внутрішньоочного тиску, сухість очей.
З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, печія, сухість у роті, дискомфорт і біль в епігастрії, діарея, гіперсалівація, зниження апетиту, загострення виразкової хвороби, метеоризм, запор.
З боку травної системи: порушення функції печінки, підвищення активності печінкових ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці, гепатонекроз (при застосуванні високих доз).
З боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми.
З боку системи крові та лімфатичної системи: анемія, в тому числі гемолітична анемія, синці або кровотечі; сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, болі в серці).
При тривалому застосуванні у високих дозах - апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія.
З боку нирок та сечовидільної системи: при застосуванні високих доз - нефротоксичність (включаючи папілярний некроз), порушення сечовипускання, затримка сечі та утруднення сечовипускання, дизурія, інтерстиціальний нефрит, підвищення кліренсу креатиніну, збільшення екскреції натрію і кальцію, асептична піурія, ниркова колька.
З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, тахікардія або рефлекторна брадикардія, аритмія, задишка, біль у серці.
Одночасний прийом препарату в рекомендованих дозах з продуктами, що містять кофеїн, може посилити побічні ефекти, зумовлені кофеїном, такі як запаморочення, підвищена збудливість, безсоння, занепокоєння, тривожність, дратівливість, головний біль, порушення з боку шлунково-кишкового тракту і прискорене серцебиття.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C, в недоступному для дітей місці.
Термін придатності - 4 роки.

Зверніть увагу