Асиброкс таблетки шипучі 200 мг пенал №24
Доступні варіанти
Основні властивості
Характеристики
Торгова назва | Асиброкс |
Діюча речовина | Ацетилцистеїн |
Дорослим | Можна |
Спосіб застосування | Всередину, тверді |
Дітям | З 2-х років |
Вагітним | За призначенням лікаря |
Дозування | 200 мг |
Годуючим | За призначенням лікаря |
Алергікам | З обережністю |
Виробник | Уорлд Медицин |
Діабетикам | З обережністю |
Країна виробництва | Естонія |
Водіям | Можна |
Форма | Шипучі таблетки |
Умови відпуску | Без рецепта |
Код ATC | R05C B Муколітичні засоби R05C B01 Ацетилцистеїн |
Опис
Таблетки шипучі Асіброкс - муколітичний засіб для лікування гострих і хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що супроводжуються підвищеним утворенням мокротиння.
Склад
Діюча речовина: acetylcysteine;
1 таблетка шипуча містить ацетилцистеїну - 200 мг;
Допоміжні речовини: аскорбінова кислота, натрію карбонат безводний, натрію гідрокарбонат, лимонна кислота, сорбіт (Е 420), макрогол 6000, натрію, сахарин натрію, ароматизатор «Лимон».
Протипоказання
Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якого з допоміжних речовин. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.
Спосіб застосування
Дорослим 400-600 мг на добу в 2-3 прийоми в залежності від клінічних умов.
Дітям: 2-6 років - 200-400 мг на добу в 1-2 прийоми; 6-12 років - 400-600 мг на добу в 2-3 прийоми в залежності від клінічних умов.
Старше 12 років - дози як для дорослих.
Тривалість курсу лікування лікар визначає індивідуально, залежно від характеру захворювання (гостре або хронічне).
Особливості застосування
Вагітні
При вагітності та в період годування груддю застосування ацетилцистеїну можливе тільки в разі, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду або дитини.
Діти
Таблетки по 200 мг застосовують дітям віком від 2 років. Таблетки по 600 мг застосовують дітям віком від 14 років.
Передозування
Симптоми. Передозування може проявлятися шлунково-кишковими симптомами, такими як нудота, блювота і діарея.
Лікування. Специфічного антидоту при отруєнні ацетилцистеином немає, терапія симптоматична.
Побічні ефекти
З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, анафілактоїдні реакції, анафілактичний шок, набряк Квінке. З боку нервової системи: головний біль. З боку органів слуху: дзвін у вухах. З боку серцево-судинної системи: тахікардія. Судинні розлади: геморагії. З боку дихальної системи: бронхоспазм, задишка. З боку шлунково-кишкового тракту: стоматит, біль в животі, нудота, блювота, діарея, диспепсія. З боку шкіри та її придатків: кропив'янка, висип, ангіоневротичний набряк, свербіж. Загальні розлади: гіпертермія, набряк обличчя. Результати досліджень: зниження артеріального тиску.Взаємодія
Не слід одночасно застосовувати ацетилцистеїн з протикашльовими засобами, оскільки зниження кашльового рефлексу може призвести до скупчення секрету.
Активоване вугілля може зменшити ефект ацетилцистеїну.
При одночасному застосуванні з такими антибіотиками, як тетрацикліни (за винятком доксицикліну), ампіцилін, амфотерицин В, цефалоспорини, аміноглікозиди, можливо їх взаємодія з тіоловою групою ацетилцистеїну, що призводить до зниження активності обох засобів. Тому інтервал між їх застосуванням повинен становити не менше 2-х годин. Це не стосується цефіксиму і лоракарбефа.
При одночасному застосуванні нітрогліцерину і ацетилцистеїну виявлена значна артеріальна гіпотензія і розширення скроневої артерії з можливим нападом головного болю. При необхідності такої комбінації у пацієнтів слід контролювати гіпотензії, яка може мати важкий характер, а також їх слід попередити про можливість виникнення головного болю.
Умови зберігання
Зберігати при температурі не вище 25 °C в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.
Термін придатності - 3 роки.

Зверніть увагу