Що потрібно знати про сезонну алергію?
Автор: Максименко Богдан Олександрович
Дата публікації: 02.05.2023
Сезон алергій у самому розпалі. Головні подразники у цю пору - пилок рослин і дерев, а алергічна реакція проявляється у вигляді гострих змін в слизових оболонках, переважно дихальних шляхів та очей. Для кожного алергіка важливо знати фактори-збудники цього стану, мінімізувати ризики та дотримуватися порад нижче.
Причини алергії
Алергія – це гіперчутливість імунної системи на будь-який зовнішній подразник. Чому ми схильні до алергії? Вчені та сучасна медицина не виявили однозначної причини, яка її провокує і не можуть одноголосно сказати головне джерело її виникнення. Найчастіше вона пов‘язана зі спадковістю.
Але чітко зрозумілим є її можливі збудники та прояви, а це допомагає контролювати та запобігти цьогу стану. Насамперед алергія – індивідуальні імунні реакції на конкретний компонент-алерген, який викликає у людини негативні прояви.
Сезонна алергія
Найчастіше з середини квітня рослини починають цвісти і навесні активно поширюється пилок дерев, в червні-липні - злакових, а з липня по вересень - бур'янів.
Симптоми алергічної реакції:
- задишка;
- кашель;
- сльозотеча та почервоніння очей;
- закладеність носа та нежить;
- висипання та подразнення на шкірі;
- утруднення дихання.
Як виявити алергію?
Необхідно звернутися до лікаря для діагностики типу алергії та призначення лікарських засобів. Існують випадки чутливості до двох і більше збудників і тому для виявлення тригерів потрібне спеціальне обстеження.
Воно може включати так звані шкірні проби, коли алергени наносяться на шкіру та проводиться спостереження за реакцією через деякий час або декількох днів. Також використовують аналіз крові на специфічні антитіла до окремих алергенів. Обов’язково зверніться до алерголога та імунолога для вибору потрібного обстеження, виявлення алергії, її збудників та методів лікування.
Корисні поради, як полегшити свій стан в сезон алергії:
- Після перебування на вулиці потрібно помити руки та очистити обличчя. Зніміть одяг та прийміть душ. Пилок може залишитися на одязі, тому краще одразу відправити його у пральну машину
- Сушіть речі вдома, щоб уникнути осідання пилку на тканину з вулиці. На вологі речі вони осідають краще.
- Уникайте будь-яких контактів з алергеном та і максимально скоротіть перебування на вулиці у вітряну погоду.
- Носіть маску та сонцезахисні окуляри, якщо пересуваєтеся містом або проводите багато часу на відкритому повітрі. Вони допоможуть зменшити попадання алергенних подразників у повітряні шляхи та очі.
- Частіше проводьте вологе прибирання в оселі та протирайте пил.
- Закривайте вікна в пік виробництва пилку (з 10 до 15 годин) і постарайтеся не виходити на вулицю за вітряної погоди.
- Якщо очі почервоніли та і з'явився свербіж, необхідно промити їх холодною водою 2-3 хвилини. Також можна зробити вологі примочки з медецинської марлі.
- Зверніться до лікаря для діагностики типу алергії або якщо симптоми алергії значно загострилися. Не займайтеся самолікуванням! Саме лікар призначить конкретні лікарські засоби для усунення симптоматики алергії.
Алергічні реакції навесні можна вчасно профілактувати! Замовляйте необхідні препарати проти алергії у за посиланням та бережіть себе!