Для лікування ІШЕМІЧНА ХВОРОБА СЕРЦЯ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
ІШЕМІЧНА ХВОРОБА СЕРЦЯ
Ішемічна хвороба серця
Ішемічну хворобу серця (ІХС) без перебільшення можна назвати однією з найпоширеніших патологій серцево-судинної системи. Це небезпечне захворювання, яке при активному розвитку може привести до такої потенційно небезпечної для життя пацієнта патології, як інфаркт міокарда.
Причини розвитку ішемічної хвороби серця
Серце людини— це м'язовий орган, що інтенсивно працює, він не тільки відповідає за перекачування крові по всьому тілу, а й сам потребує безперебійного кровопостачання. При ІХС просвіт коронарних артерій (які відповідають за постачання серця кров'ю) звужується, знижується приплив крові до серцевого м'яза, в результаті серце не отримує необхідну кількість кисню та поживних речовин.
Найчастіше ІХС розвивається при відкладенні всередині коронарних артерій холестеринових бляшок, але може виникати також через спазм коронарних артерій або порушення циркуляції крові в дрібних гілках коронарних артерій.
Ризик розвитку ІХС підвищується з віком, вище у чоловіків і людей з генетичною схильністю до цього захворювання.
Серед факторів, які можуть спровокувати розвиток цієї патології:
- надмірна вага,
- цукровий діабет,
- артеріальна гіпертензія,
- порушення ліпідного обміну,
- куріння,
- малорухливий спосіб життя,
- зловживання алкоголем.
Симптоми ішемічної хвороби серця
Одним з найголовніших симптомів розвитку ІХС можна назвати специфічний больовий синдром, який отримав назву стенокардія. Для стенокардії притаманні:
- Стискаючий біль за грудиною.
- Відчуття тяжкості, жару в області грудей.
- Біль може охоплювати руку, живіт, нижню щелепу.
- Звичайна тривалість болю до 15 хвилин.
- Спровокувати початок больових відчуттів може фізичне навантаження й емоційне переживання.
- Приступ проходить після відпочинку або після прийому спеціальних препаратів.
- Больовий напад може супроводжуватися почуттям тривоги, запамороченнями, задишкою, слабкістю, нудотою і блювотою.
На перших етапах перебіг захворювання може бути безсимптомним, потім болі за грудиною проявляються лише під час високого фізичного напруження. З часом при розвитку захворювання біль виникає при слабких навантаженнях і навіть у стані спокою.
При занадто сильному звуженні коронарних артерій може відбуватися їх тромбування. При перекритті тромбом судини виникає гострий коронарний синдром або інфаркт міокарда. У цьому випадку потрібна термінова медична допомога, тому що стан може становити загрозу життю.
Діагностика ішемічної хвороби серця
Для діагностики ІХС призначається ряд досліджень:
- лабораторні аналізи, які включають загальний аналіз крові, визначення рівня цукру в крові, дослідження ліпідного обміну,
- електрокардіограма в стані спокою,
- ультразвукове дослідження (ЕхоКГ) серця в спокої,
- ультразвукове дослідження сонних артерій,
- стрес ЕКГ і стрес Ехо КГ,
- ангіографія коронарних артерій і КТ-ангіографія.
За результатами досліджень лікар зможе визначити, чи є звуження коронарних артерій, з'ясує стадію захворювання та підбере лікування, що підходить під стан здоров'я.
Лікування ішемічної хвороби серця
Гостра ішемія вимагає невідкладної медичної допомоги. При хронічній ішемії лікування проводиться з метою поліпшення самопочуття пацієнта та зменшення ризику виникнення інфаркту.
Зазвичай призначається комплексне лікування ІХС, яке включає дієтотерапію, зміни в способі життя, медикаментозну терапію.
При ішемії серця може призначатися досить широкий спектр лікарських препаратів: бета-адреноблокатори, блокатори кальцієвих каналів, нітрати, статини, антикоагулянти, діуретики, антиаритмічні препарати та ін.
Якщо медикаментозне лікування не дає ефекту, може рекомендуватися хірургічне втручання. Сьогодні є кілька видів операцій, які демонструють ефективність при ішемії серця. Це може бути стентування коронарної судини або шунтування коронарної артерії.
Призначати медикаментозну терапію та обирати метод хірургічного втручання, що найбільше вам підходить, повинен лікар.