Для лікування КІФОЗ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
КІФОЗ
Кіфоз
Кіфоз – це різновид деформацій хребта, який є досить поширеним. Патологія характеризується надмірним випинанням в спині, яке спрямоване назад. Найбільш поширеною формою кіфозу є кіфоз грудного відділу хребта, але можливі й інші локалізації. Патологія може бути, як вродженою, так і набутою.
Одним із наслідків розвитку подібного порушення постави можуть бути часті болі в спині. Якщо передавлюються нервові закінчення, то можуть виникати слабкість в ногах, тазові проблеми, у важких випадках може порушуватися робота серця та легенів.
Причини розвитку кіфозу
Хребет людини в нормі не ідеально рівний, а має S-подібну форму, яка пристосована до прямоходіння. При кіфозі області, які випинаються назад, виходять за норми вигину. Кіфоз може бути, як дугоподібним, коли патологічний вигин зберігає форму дуги, так і кутовим, коли видно місце надмірного вигину. При кутовому кіфозі утворюється видимий горб, тулуб коротшає, а груди випинаються вперед. Кіфоз часто поєднується зі сколіозом - викривленням хребта в бічні сторони.
Кіфоз може розвинутися внаслідок:
- генетичної схильності,
- порушень розвитку в період внутрішньоутробного розвитку,
- недостатності фізичних навантажень,
- травм та операцій на хребті,
- розвитку інфекційних захворювань, наприклад, туберкульозу,
- неінфекційних запальних захворюваннях,
- порушення обміну речовин,
- новоутворень в області хребта.
Симптоми кіфозу
Симптоми кіфозу залежать від стадії захворювання:
- 1 стадія. Кут вигину до 30 градусів. Легкий біль в спині, втома в спині, сутулість. Якщо будуть затискатися нервові корінці, то може виникати біль в попереку, в м'язах живота.
- 2 стадія. Кут вигину до 60 градусів. Біль та сутулість посилюється. Голова опускається вниз.
- 3 стадія. Кут вигину більше ніж 60 градусів. Виникає обмеження рухливості хребта, деформується грудна клітка. Виникає остеохондроз, з'являються порушення з боку системи кровообігу та дихання.
Види кіфозу
Кіфоз поділяють на види:
- Функціональний кіфоз. Це сутулість, яка виникає при слабкому розвитку м'язів спини, надмірному знаходженні в сидячому положенні. При сутулості людина може вирівняти спину та прибрати викривлення.
- Дорзальний юнацький кіфоз. Основною причиною є спадкова схильність.
- Вроджений кіфоз. Виникає в разі порушень внутрішньоутробного розвитку.
- Паралітичний кіфоз. З'являється при наявності захворювань, для яких характерний параліч м'язів спини.
- Посттравматичний кіфоз. Виникає після травм і переломів.
- Дегенеративний кіфоз. Діагностується при остеопорозі, остеохондрозі та інших дегенеративних змінах в хребті. Часто спостерігається в літньому віці.
Також за місцем розташування розрізняють кіфоз шийного, грудного, поперекового відділу.
Діагностика та лікування кіфозу
Діагноз «кіфоз» ставиться ортопедом або травматологом на основі огляду та діагностичного обстеження. Зазвичай призначаються рентген або КТ хребта. Для того, щоб подивитися стан м'яких тканин, що оточують хребет, може призначатися МРТ.
Лікування кіфозу підбирається з урахуванням виду хвороби та стадії розвитку. Найчастіше застосовуються лікувальна фізкультура для того, щоб зміцнити м'язовий корсет, масажі, мануальна терапія, фізіотерапія. Також рекомендується носити спеціальні корсети.
Якщо має місце післяопераційний або вроджений кіфоз, то рекомендується оперативне втручання. Також операція робиться при сильних болях, швидкому прогресуванні хвороби, у випадках, коли кіфоз призводить до порушень в роботі внутрішніх органів та неврологічних порушень.