Цитрамон Максі таблетки №10
Дарниця ФФ ПрАТОсновні властивості
Характеристики
Торгова назва | Цитрамон |
Діюча речовина | Кислота ацетилсаліцилова, Кофеїн, Парацетамол |
Дорослим | Можна |
Спосіб застосування | Всередину, тверді |
Дітям | Не можна |
Вагітним | Не можна |
Годуючим | Не можна |
Алергікам | З обережністю |
Виробник | Дарниця ФФ ПрАТ |
Діабетикам | Не можна |
Країна виробництва | Україна |
Водіям | Не можна |
Форма | Таблетки |
Умови відпуску | Без рецепта |
Код ATC | N02 АНАЛЬГЕТИКИ |
Опис
Склад
Основні активні компоненти: парацетамол, кофеїн (coffeinum), ацетилсаліцилова кислота.
В 1 таблетці міститься 250 мг парацетамолу, 65 мг кофеїну та 250 мг ацетилсаліцилової кислоти.
Додаткові компоненти у складі: гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, лимонна кислота, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, стеаринова кислота.
Форма випуску
Цитрамон Максі випускається у вигляді довгастих таблеток з фаскою, білого світла з сірими вкрапленнями. Кожна таблетка має маркування "ЦМ". Препарат упакований по 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці в пачці.
Фармакологічні властивості
Цитрамн Максі має протизапальний, аналгезуючий і жарознижувальний ефект. Компоненти, що входять до складу лікарського засобу, посилюють ефекти один одного.
Антипіретичний ефект ацетилсаліцилової кислоти реалізується через центральну нервову систему шляхом пригнічення синтезу простагландинів у гіпоталамусі у відповідь на вплив ендогенних пірогенів. Аналгетичний ефект має як периферичне, так і центральне походження: периферичний ефект - пригнічення синтезу простагландинів у вогнищі запалення, центральний ефект - вплив на центри гіпоталамуса. Ацетилсаліцилова кислота також зменшує агрегацію тромбоцитів.
Парацетамол чинить аналгезуючу, жарознижувальну та дуже слабку протизапальну дію, що пов'язано з його впливом на центр терморегуляції в гіпоталамусі та слабко вираженою здатністю інгібувати синтез простагландинів у периферичних тканинах.
Кофеїн збуджує центральну нервову систему. Також посилює позитивні умовні рефлекси, стимулює рухову активність, послаблює дію снодійних і наркотичних речовин, посилює дію анальгетиків і жарознижувальних засобів.
Максимальна концентрація активних речовин у плазмі крові спостерігається через 30-120 хвилин. Поступово кофеїн, парацетамол та ацетилсаліцилова кислота нейтралізуються у печінці, виводяться природним шляхом.
Показання
Таблетки Цитрамон Максі застосовуються за таких захворювань і станів:
- напади мігрені з аурою або без аури;
- головний біль;
- слабкий зубний біль;
- різні види невралгії;
- міалгія;
- артралгія;
- альгодисменорея у жінок.
Протипоказання
Цитрамон Максі протипоказаний у таких випадках:
- підвищена чутливість до компонентів препарату та саліцилатів;
- бронхіальна астма;
- схильність до кропив'янки або алергічного риніту;
- вроджена гіпербілірубінемія;
- ниркова або печінкова недостатність;
- патології системи кровотворення (гемофілія, анемія);
- схильність до тромбозу і тромбофлебіту;
- загострення виразки шлунка або кишечника;
- перенесені хірургічні втручання із сильною крововтратою;
- важкі патології серцево-судинної системи;
- гіпертонія;
- алкогольна залежність;
- глаукома;
- пухлини щитоподібної залози;
- цукровий діабет 1 типу.
Застосування
У разі головного болю необхідно прийняти 1 таблетку, додатково ще 1 дозу через 4-6 годин. У разі інтенсивного болю можна прийняти 2 таблетки одночасно. За необхідності можна повторити прийом через 4-6 годин.
Цитрамон Максі слід приймати епізодично. При лікуванні головного болю тривалість курсу не повинна перевищувати 4 днів.
При мігрені слід прийняти 2 таблетки Цитрамон Максі. За необхідності можна повторити прийом ліків через 4-6 годин. Тривалість курсу становить до 3 діб.
Максимальна добова доза лікарського засобу при будь-якому захворюванні становить 6 таблеток за 3 прийоми з інтервалом 4 години. Не слід застосовувати таблетки у вищих дозах, порушувати рекомендації лікаря.
Кожну таблетку необхідно запивати 150-200 мл води.
Особливі вказівки
Не застосовувати Цитрамон Максі одночасно з препаратами на основі парацетамолу або ацетилсаліцилової кислоти. При захворюваннях нирок і печінки дозування необхідно зменшити, збільшити інтервал до 8 годин між прийомом таблеток.
Щоб знизити подразнення після використання ацетилсаліцилової кислоти, таблетки слід запивати лужною мінеральною водою, молоком або чистою водою. У пацієнтів з бронхіальною астмою та захворюваннями верхніх дихальних шляхів під час використання Цитрамон Максі підвищується ризик набряку слизових оболонок, задухи, бронхоспазму. Активне виведення рідини може стати причиною нападу подагри.
Під час лікування Цитрамоном Максі не слід зловживати напоями, які містять кофеїн або інші стимулюючі компоненти.
Препарат не застосовується під час вагітності або грудного вигодовування. Цитрамон Максі впливає на центральну нервову систему, внаслідок чого можуть виникати запаморочення, слабкість, легке перезбудження. Не рекомендується під час лікування препаратом керувати автомобілем.
Побічні ефекти
При лікуванні Цитрамоном Максі у поодиноких випадках виникають побічні ефекти:
- почервоніння шкіри, свербіж, печіння;
- зниження концентрації уваги, неуважність;
- тривога, відсутність апетиту;
- розлад травлення;
- носові кровотечі;
- м'язові спазми в ділянці спини та шиї;
- підвищена стомлюваність.
Передозування
При вживанні підвищених доз виникає ризик передозування. Характерні ознаки:
- нудота;
- блювотні позиви;
- болі в ділянці живота;
- ознаки печінкової недостатності;
- психомоторне збудження.
Взаємодії
З обережністю Цитрамон Маски застосовують одночасно з нестероїдними протизапальними препаратами, тромболітиками, антикоагулянтами.
Умови зберігання
Таблетки необхідно зберігати при температурі не вище 25 °С. Подалі від дітей.
На сайті anc.ua ви легко та швидко можете замовити ЦИТРАМОН МАКСИ ТАБЛ.№10. Після оформлення замовлення, у вас буде можливість обрати зручний спосіб отримання препарату: самовивіз з аптеки або доставку кур'єром.
Зверніть увагу
Поширені запитання
Яка ціна на Цитрамон Максі таблетки №10?
У чому особливості товару Цитрамон Максі таблетки №10?
Яка діюча речовина Цитрамон Максі таблетки №10?
Які відгуки у товару Цитрамон Максі таблетки №10?
Днями довелося скористатися через раптовий головний біль на роботі. Можу сказати, що таблетки спрацювали досить швидко, допомагаючи мені сконцентруватися на завданнях. Щоправда, хотілося б, щоб таблетки мали приємніший смак.
Відгуки покупців про Цитрамон Максі таблетки №10
Як голова болить - то завжди цитрамончика закину і все добре. Ефективний та безвідмовний. Рекомендую.
Днями довелося скористатися через раптовий головний біль на роботі. Можу сказати, що таблетки спрацювали досить швидко, допомагаючи мені сконцентруватися на завданнях. Щоправда, хотілося б, щоб таблетки мали приємніший смак.
Наявність в найближчих аптеках,

4 упаковок

12 упаковок

8 упаковок