star_on

Як зробити здорове харчування правилом для усієї сім’ї

Автор: Щербакова Олександра Олегівна

Дата публікації: 27.03.2023

article page

 

n

Закладені у дитинстві харчові звички визначають поведінку і стан здоров’я у дорослому віці, а перехід дорослих на здорове харчування поліпшує якість і тривалість життя, значно зменшує ризик найбільш небезпечних і розповсюдженіших хвороб – серцево-судинних захворювань, діабету й раку. Розказуємо, як легко і безболісно перейти до здорового харчування і змоделювати таку звичку в усіх членів сім’ї.

n

 

n

Намагайтеся вживати їжу тільки за обіднім столом

n

Зосереджуйтеся на споживанні їжі. Найчастіше люди переїдають і їдять багато некорисних продуктів, якщо снідають, обідають чи вечеряють за комп’ютером, телевізором, у ліжку чи паралельно виконуючи якусь роботу. Введіть правило в родині – їсти виключно за обіднім столом. Тимчасово припиніть робити інші справи й приділіть усю увагу їжі.

n

Зробіть спільне споживання страв правилом вашої сім’ї

n

Це найкраща можливість виховувати здорові харчові звички в дітей, онуків та всіх інших членів родини. Крім того, кожен сніданок, обід і вечеря в сімейному колі — важливий крок для зміцнення зв’язків між членами родини.

n

Їжте повільно

n

Швидкість уживання їжі істотно впливає на кількість спожитого, повноцінність насичення й відчуття голоду. Треба їсти повільно, витрачаючи по 20—30 хвилин на основне споживання їжі та 10—20 хвилин на перекуси. 

n

Не тримайте вдома некорисні продукти

n

Це значно зменшить вірогідність їх споживання. 

n

Не робіть зайвих перекусів

n

Уникайте вживання страв і снеків, якщо не відчуваєте голоду. Випийте спочатку склянку води, почекайте 10—15 хвилин, і ви зрозумієте, чи справді хочете їсти. Коли є нестерпне бажання щось з’їсти, почніть з маленького шматочка. Якщо це шоколад — відкусіть один квадратик і посмакуйте його.

n

 

n

Згідно матеріалам, узятих з офіційного веб-сайта МОЗ України.