Обережно, грип!
Автор: Щербакова Олександра Олегівна
Дата публікації: 27.03.2023
Вчасно розпізнати, правильно лікувати, завзято попереджати!
nСаме такого гасла мають дотримуватися всі, коли на порозі – нова хвиля епідемії грипу. На щастя, небезпечну хворобу можна попередити, але прикро, що не кожен з нас знає, як правильно це зробити.
nn
Грип – захворювання складне і дуже небезпечне. І насамперед своїми ускладненнями. Окрім того вірус грипу мутує з кожним роком. На даний час, за словами фахівців, в Україні лютую три головних штаму вірусів грипу, два з них – штами грипу вірусу А (так званий Каліфорнійський грип) та один – штам грипу вірусу В. Особливість цих штамів у тому, що кількість зафіксованих від них смертей перевищує кількість смертельних випадків за останні декілька років.
nСимптоматика
nВсі ми, від мала до велика, знаємо, що грип розповсюджується повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період складає до 8 годин, по закінченні яких з’являються перші симптоми захворювання.
nЄдиний спосіб боротьби з захворюванням — щеплення та проведення профілактичних заходів!
nСеред найпоширеніших симптомів грипу:
n- n
- закладеність носу та сильний нежить, n
- відчуття втомленості, n
- біль у суглобах, n
- сильний головний біль, n
- апатія, n
- сонливість, n
- важке дихання, n
- різке підвищення температури, n
- озноб і лихоманка, n
- підвищене потовиділення. n
Особливості профілактики і лікування
nЛікування грипу завжди має відбуватися під пильним наглядом лікаря. В складних випадках хворого госпіталізують, та найчастіше лікування відбувається в домашніх умовах. При цьому ні в якому разі не варто займатися самолікуванням, безконтрольне вживання ліків, особливо антибіотиків, може спричините тяжкі наслідки. Отже, як тільки відчуєте перші симптоми грипу, без зволікань викликайте лікаря!
nЩодо профілактики грипу, то кожен знає, що будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати. Багато людей впевнені, що профілактичні міри полягають в тому,що треба звести до мінімуму спілкування з хворими. Але це не так. Профілактичні заходи – це, перш за все, дотримання правил особистої гігієни. Мийте руки після прогулянки і перед кожним прийомом їжі. Окрім того, можна впродовж дня користуватися антибактеріальними серветками і дезінфікувальними засобами. Обов’язково провітрюйте приміщення, в якому знаходитеся, робіть вологі прибирання. Якщо хтось з близьких захворів, намагайтеся якомога менше з ним спілкуватися, виділіть хворій людині окремий посуд і засоби особистої гігієни.
nІ, звичайно, не забуваємо про стан своєї імунної системи. Перше місце серед дієвих профілактичних засобів займають часник та цибуля – вони вбивають хвороботворні організми. Більш того, їх можна не тільки вживати під час їжі, але й розкладати по квартирі, щоб вдихати корисні ефірні випаровування. Підвищити опірні властивості організму допоможуть звичайні народні методи: чай з лимоном, медом та імбірем. Калинове варення, відвари з ромашки, шавлії, липові настоянки, відвар шипшини – прості методи, які вбережуть вас і вашу родину від підступного грипу!
n