Декса-Здоров'я гранули для орального розчину 25 мг/2,5 г пакет 2,5 г №30
Доступні варіанти
Основні властивості
Характеристики
Торгова назва | Декса |
Діюча речовина | Декскетопрофен |
Дозування | 25 мг |
Дорослим | Можна |
Спосіб застосування | Всередину, рідкі |
Дітям | Не можна |
Кількість в упаковці | 30 пакетів |
Вагітним | Не можна |
Годуючим | Не можна |
Алергікам | З обережністю |
Виробник | Здоров'я ФК ТОВ |
Діабетикам | З обережністю при тривалому лікуванні |
Країна виробництва | Україна |
Водіям | З обережністю |
Форма | Порошки та гранули |
Первинна упаковка | пакет |
Умови відпуску | За рецептом |
Код ATC | M01A E Похідні пропіонової кислоти M01A E17 Декскетопрофен |
Опис
Гранули для орального розчину Декса-Здоров'я показані при короткочасному симптоматичному лікуванні гострого болю легкої та середньої ступені тяжкості, наприклад, м'язово-скелетні болі, хворобливі менструації (дисменорея), зубний біль.
Склад
Діюча речовина: декскетопрофен;
1 пакет містить декскетопрофену 25 мг;
Допоміжні речовини: амонію гліцірізат; неогесперідін дігідрохалькон; сахароза; кремнію діоксид хіноліновий жовтий (Е 104) ароматизатор «Лимон», що містить: ароматичні екстракти, мальтодекстрин, гуміарабік (Е 414), лимонну кислоту (Е 330).
Протипоказання
підвищена чутливість до декскетопрофену, будь-якого іншого НПЗП (НПЗЗ) або до допоміжних речовин препарату; якщо речовини аналогічної дії, наприклад ацетилсаліцилова кислота або інші НПЗЗ, провокують розвиток нападів астми, бронхоспазму, гострого риніту або викликають розвиток носових поліпів, поява кропив'янки або ангіоневротичного набряку; якщо були відомі фотоалергічні та фототоксичні реакції під час лікування кетопрофеном або фібратами; шлунково-кишкова кровотеча або перфорація в анамнезі, пов'язані з попередньою терапією НПЗП; активна фаза виразкової хвороби / шлунково-кишкової кровотечі або шлунково-кишкова кровотеча, виразкова хвороба, перфорація в анамнезі; хронічна диспепсія; інші кровотечі в активній фазі або підвищена кровоточивість; хвороба Крона або виразковий коліт; тяжка серцева недостатність; порушення функції нирок середнього або важкого ступеня (кліренс креатиніну ≤ 59 мл/хв); тяжке порушення функції печінки (10-15 балів за шкалою Чайлд-П'ю); при геморагічному діатезі та при інших порушеннях згортання крові; при важкому ступені зневоднення, викликане блювотою, діареєю або недостатнім споживанням рідини; III триместрі вагітності та годування груддю.Спосіб застосування
Рекомендована доза, яку застосовують дорослим становить 25 мг з інтервалом 8 годин. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 75 мг. Побічні дії можна зменшити за рахунок застосування найменшої ефективної дози протягом мінімального часу, необхідного для поліпшення стану.
Перед застосуванням розчинити весь вміст 1 пакета в 1 склянці води та добре перемішати для кращого розчинення. Отриманий розчин слід приймати відразу після приготування.
Препарат Декса-Здоров'я призначений тільки для короткочасного застосування, необхідного для усунення симптомів.
Застосування одночасно з їжею уповільнює всмоктування, тому при гострих болях рекомендується приймати препарат не менш ніж за 15 хвилин до їди.
Особливості застосування
Вагітні
Протипоказаний.
Діти
Не слід застосовувати.
Водії
З обережністю.
Передозування
Симптоматика передозування невідома. Аналогічні лікарські засоби викликають порушення з боку травного тракту (блювота, анорексія, біль в животі) і нервової системи (сонливість, запаморочення, дезорієнтація, головний біль).
При випадковому передозуванні слід негайно почати симптоматичне лікування відповідно до стану хворого. Декскетопрофену трометамол виводиться з організму за допомогою діалізу.
Побічні ефекти
Шлунково-кишковий тракт: нудота, блювота, біль у животі, диспепсія, діарея, запор, блювання з домішкою крові, сухість у роті.
Взаємодія
Інші НПЗП, в тому числі селективні інгібітори циклооксигенази-2 і великі дози саліцилатів (≥3 г/добу). При одночасному застосуванні декількох нестероїдних протизапальних засобів підвищується ризик виникнення виразки в травному тракті та шлунково-кишкової кровотечі внаслідок їх взаємного посилення дії.
Антикоагулянти НПЗЗ підсилюють дію антикоагулянтів, наприклад варфарину, через високий ступінь зв'язування декскетопрофену з білками плазми крові, а також пригнічення функції тромбоцитів і пошкодження слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки. Якщо одночасне застосування необхідно, його слід проводити під наглядом лікаря і контролем відповідних лабораторних показників.
Гепарин підвищує ризик розвитку кровотеч (через пригнічення функції тромбоцитів і пошкодження слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки). Якщо одночасне застосування необхідно, його слід проводити під наглядом лікаря з контролем відповідних лабораторних показників.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Термін придатності - 2 роки.

Зверніть увагу